Министерство образования Республики Беларусь
Учреждения образования "Республиканский центр экологии и краеведения"
Отделение краеведения

+375(17)237 28 77

г. Минск, ул. Лукьяновича, 18 Почтовый индекс 220131 Диплом на заказ

Новости

Соревнования по туристско-прикладному многоборью в технике пешеходного туризма в закрытых помещениях , 14.02.2019

В период с 1 по 3 марта 2019 года в г. Минске на базе государственного учреждения образования «Университет гражданской защиты МЧС Республики Беларусь» пройдут соревнования по туристско-прикладному многоборью в технике пешеходного туризма в закрытых помещениях

Читать далее

Соревнования по лыжному ориентированию Республиканской спартакиады среди детей и молодежи, 13.02.2019

В период с 26 по 28 февраля 2019 года в г.п.Плещеницы Логойского района Минской области состоятся республиканские соревнования по лыжному ориентированию

Читать далее

Соревнования лично-командные в виде «боулдеринг» , 13.02.2019

21 - 23 февраля 2019 года в г. Минске на базе учреждения образования «Республиканский центр экологии и краеведения» (ул. Лукьяновича, 18) состоятся соревнования лично-командные в виде «боулдеринг» Республиканской спартакиады среди детей и молодежи по виду спорта «Скалолазание спортивное»

Читать далее


Вынікі рэспубліканскай краязнаўчай акцыі «Збяры Беларусь у сваім сэрцы»

6-7 снежня 2015 года ў рамках змены актыву рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся» у НДЦ «Зубронак» адбылося падвядзенне вынікаў рэспубліканскай краязнаўчай акцыі «Збяры Беларусь у сваім сэрцы».

У адпаведнасці з планам правядзення асноўных мерапрыемстваў у рамках рэспубліканскай акцыі навучэнскай моладзі «Жыву ў Беларусі і тым ганаруся» у лістападзе 2015 года былі разгледжаны конкурсныя работы пераможцаў абласнога і Мінскага гарадскога этапаў краязнаўчай акцыі «Збяры Беларусь у сваім сэрцы». Усяго на разгледжанне журы паступіла 39 работ з 31 установы адукацыі. З іх 22 відэафільма па населенным пунктам Гомельскай вобласці, 17 – па Магілеўскай.

Даведачна: Брэсцкая вобласць прадставіла 4 работы, Віцебская вобласць – 3, Гомельская вобласць – 8, Гродзенская вобласць – 2, Магілеўскай вобласць – 4, Мінская вобласць – 12, г. Мінск – 6.

6-7 снежня у НДЦ «Зубронак» заслухана творчая абарона работ навучэнцамі і вызначаны пераможцы ў двух намінацыях.

«Гомельская вобласць»

Дыплом I ступені

творчая група навучэнцаў ДУДА «Цэнтр турызму і краязнаўства «Ветразь» Мінскага раёну (кіраўнікі Леўкавец М.М, Зубрыцкая С.А., Мацюшонак В.І.);

Дыпломы II ступені

творчая група навучэнцаў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму, краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.);

Малаховіч Ганна, навучэнка ДУ «Цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі г. Пінска» Брэсцкай вобласці (кіраўнікі Літвінчук І.А., Тульскі Ю.М., Румак К.І.);

Дыпломы III ступені

творчы калектыў УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнікі Напольнава С.Г., Шаўцова Н.А.);

творчы калектыў ДУА «Івацэвіцкі раённы цэнтр турызму» і ДУА «Сярэдняя школа № 4 г. Івацэвічы» Брэсцкай вобласці (кіраўнік Брычыкаў В.Д.);

творчы калектыў ДУ «Слуцкі цэнтр турызму» Мінскай вобласці (кіраўнік Буцько Т.А.);

Кажура Наталля, Шамецька Вольга, навучэнкі ДУА «Сярэдняя школа № 185 г. Мінска» (кіраўнікі Філіповіч Н.А., Пабаруева А.Д.);

Лаурэаты:

Жукавец Кірыл, навучэнец ДУА «Макарыцкі дзіцячы сад-базавая школа» Петрыкаўскага раёна Гомельскай вобласці (кіраўнік Тарасевіч С.А.);

творчы калектыў ДУА «Гімназія № 25 г. Мінска» Заводскага раёна (кіраўнік Пахвалёная А.К.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Гімназія № 1 г. Чэрвеня» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.).

«Магілеўская вобласць»

Дыплом I ступені

творчы калектыў ДУДА «Быхаўскі цэнтр турызму,  краязнаўства і экскурсій дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Карнеева Л.М.);

Дыпломы II ступені

творчая група навучэнцаў ДУА «Навучальна-педагагічны комплекс Ляшчанскі дзіцячы сад-сярэдняя школа» Шчучынскага раёна Гродзенскай вобласці (кіраўнік Марчукевіч С.С.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 17 г. Оршы» Віцебскай вобласці (кіраўнік Лесавая Г.А.);

Дыпломы III ступені

Гусакоўскі Антон, Яблонскі Андрэй, навучэнцы Дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй г. Наваполацка» Віцебскай вобласці (кіраўнік Геронак В.М.);

творчая група навучэнцаў ДУДА «Турысцка-краязнаўчы цэнтр Чэрвеньскага раёна» Мінскай вобласці (кіраўнік Камінская Н.У.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Цэнтр творчасці дзяцей і моладзі г. Калінкавічы» Гомельскай вобласці (кіраўнік Карасцялёва Н.В.);

Лаурэаты:

Эверс Аляксей, Міхеенка Дар’я, навучэнцы УА «Клімавіцкі цэнтр дадатковай адукацыі дзяцей і моладзі» Магілёўскай вобласці (кіраўнік Коршунава С.Р.);

творчая група навучэнцаў ДУА «Сярэдняя школа № 11 г. Салігорска» Мінскай вобласці (кіраўнік Попель Р.І.).

 

Віншуем пераможцаў!!!