Министерство образования Республики Беларусь
Учреждения образования "Республиканский центр экологии и краеведения"
Отделение краеведения

+375(17)237 28 77

г. Минск, ул. Лукьяновича, 18 Почтовый индекс 220131 Диплом на заказ

Новости

Соревнования по туристско-прикладному многоборью в технике пешеходного туризма в закрытых помещениях , 14.02.2019

В период с 1 по 3 марта 2019 года в г. Минске на базе государственного учреждения образования «Университет гражданской защиты МЧС Республики Беларусь» пройдут соревнования по туристско-прикладному многоборью в технике пешеходного туризма в закрытых помещениях

Читать далее

Соревнования по лыжному ориентированию Республиканской спартакиады среди детей и молодежи, 13.02.2019

В период с 26 по 28 февраля 2019 года в г.п.Плещеницы Логойского района Минской области состоятся республиканские соревнования по лыжному ориентированию

Читать далее

Соревнования лично-командные в виде «боулдеринг» , 13.02.2019

21 - 23 февраля 2019 года в г. Минске на базе учреждения образования «Республиканский центр экологии и краеведения» (ул. Лукьяновича, 18) состоятся соревнования лично-командные в виде «боулдеринг» Республиканской спартакиады среди детей и молодежи по виду спорта «Скалолазание спортивное»

Читать далее


Вынікі Рэспубліканскай дыстанцыйнай краязнаўчай алімпіяды

23 мая 2016 года адбылася рэспубліканская дыстанцыйная краязнаўчая алімпіяда (далей Алімпіяда), якая праводзілася сярод навучэнцаў 7-10 класаў, пераможцаў абласных і Мінскага гарадскога тураў.

Навучэнцам было прапанавана выканаць індывідуальна ў дыстанцыйным рэжыме з 12.00 па 13.15 гадзін тэставыя заданні (агульная колькасць – 50) на веданне гісторыка-культурнай і прыроднай спадчыны нашай краіны. Усяго прыняло ўдзел у рэспубліканскім туры алімпіяды 70 навучэнцаў (па 10 чалавек з кожнай вобласці і г. Мінска).

Тэсціраванне праходзіла ў спецыяльнай тэставай праграме, дзякуючы якой кожны ўдзельнік Алімпіяды пасля завяршэння тэсціравання мог пабычць свае вынікі, працэнтны склад і дыяграму суадносін паміж выкананымі і невыкананымі заданнямі. Усе вынікі тэсціравання правяраліся аўтаматычна праграмай.

На галоўнай старонцы сайта размешчаны вынікі ўдзельнікаў рэспубліканскага тура алімпіяды.

Пераможцы ва ўзроставай катэгорыі

“7-8 клас:



I месца – Пальчук Таццяна (94,0 %, навучэнка 8 класа ДУА “Гімназія № 1 г. Любані” Мінскай вобласці);

II месца – Краскоўскі Дзмітрый (92,6 %, навучэнец 8 класа ДУА “Гімназія № 1 г. Гродна”);

III месца – Мезінаў Іван (92,3 %, навучэнец 8 класа ДУА “Сярэдняя школа № 139 г. Мінска”);

“9-10 клас”:

I месца – Трапачка Ганна (96,6 %, навучэнка 10 класа ДУА “Шунеўская дзіцячы сад-сярэдняя школа Глыбоцкага раёна” Віцебскай вобласці);

II месца – Лабынцаў Сяргей (96,1 %, навучэнец 10 класа ДУА “Свіслацкая сярэдняя школа” Гродзенскага раёна);

III месца – Шабановіч Раман (95,0 %, навучэнец 10 класа ДУА “Сярэдняя школа № 7 г. Навагрудка” Гродзенскай вобласці).







Агульныя вынікі алімпіяды